Hosting

Oferujemy usługi hostingowe, które zapewniają stabilne, bezpieczne i wydajne prowadzenie biznesu online. Wykorzystanie odpowiedniego sprzętu oraz właściwych technologii daje naszym klientom poczucie komfortu i pozwala skoncentrować się rozwijaniu firmy.

Wybrane korzyści ze współpracy

  • Bezpieczeństwo danych

  • Dbałość o zgodność z obowiązującymi przepisami prawa (w tym RODO)

  • Zapewnienie płynności ruchu i elastyczne zwiększanie jej w okresie peaków sprzedażowych np. podczas wyprzedaży

  • Mechanizm kopii zapasowych adekwatny do potrzeb

  • Elastyczna przestrzeń obliczeniowa

  • Helpdesk dopasowany do aktywności klienta (również w wersji 24/7)

Współpraca w wyborze optymalnego rozwiązania

Najważniejsze elementy jakie należy znać wybierając dostawcę usług sieciowych dla biznesu:

SLA

W Media4U SLA dostosujemy do rodzaju hostingu wybranego przez klienta. To najważniejszy parametr oferowanego przez nas hostingu, na który dajemy pełną gwarancję.

Skalowalność łącza i platformy

Zaletą naszych rozwiązań jest skalowalność zarówno łącza jak i wybranej platformy. Monitorujemy bieżące zużycie zasobów oraz potrzeby klienta i bierzemy pod uwagę wszelkie akcje marketingowe lub sezonowe wyprzedaże, aby parametry platformy były zawsze dostosowane do bieżących wymogów.

Bezpieczeństwo i backupy

Backupy są ściśle dostosowane do potrzeb klienta. Kopie zapasowe wykonujemy cykliczne, zgodnie z uprzednio przygotowanym i ustalonym harmonogramem. W ramach szczególnej opieki nad danymi kluczowymi dla wydarzenia wykonujemy również kopie przyrostowe, dostosowane do cyklów sprzedażowych projektu. Dzięki temu skutecznie minimalizujemy szansę wystąpienia niepożądanych zdarzeń .

Monitoring i czasy reakcji

Infrastruktura, projekty i serwisy hostowane w Media4U podlegają 24h monitoringowi. Zapewnia to błyskawiczny czas reakcji i minimalizację okresu, w którym serwis nie działa poprawnie. Eliminuje to przestoje w sprzedaży wynikające z awarii. Monitoring to nie tylko stałe śledzenie działań w sklepie internetowym czy na stronie, ale również planowanie i estymacje. Ustalenie poziomu oczekiwanego ruchu jest punktem wyjścia do wprowadzenia potrzebnych zmian, takich jak zwiększenie ilości serwerów lub ich mocy obliczeniowej, zmianę parametrów łącza, poprawienie wydajności zapytań SQL czy inne mechanizmy.

Wszechstronność zastosowań, wykorzystywanie zasobów zewnętrznych (chmury)

Działamy według najnowszych trendów, które zmierzają w stronę rozproszenia zasobów. Jako dostawca usług cały czas ewoluujemy i oferujemy szeroki wachlarz możliwości w zakresie usług dodatkowych, także w powiązaniu z naszymi partnerami takimi jak Akamai czy Beyond. Pomagamy przenosić zasoby plików statycznych klienta do środowiska chmurowego, dzięki czemu dane zawsze przetwarzane są z dużą szybkością.

Platformy dedykowane pod konkretne rozwiązania e-commerce

Jesteśmy w stanie hostować dowolną platformę, zarówno strony wizerunkowe oparte na rozwiązaniach open source jak i rozbudowane e-sklepy B2B i B2C na naszym dedykowanym rozwiązaniu. Doświadczony zespół administratorów wspólnie z zamawiającym ustala katalog potrzeb i dobiera odpowiednie narzędzia. Gromadzone przez blisko 20 lat know-how pozwala nam proponować rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Globalna sieć partnerów

Dzięki własnej infrastrukturze i partnerstwom z najlepszymi centrami przetwarzania danych oferujemy unikalny zestaw usług. Wśród naszych partnerów są:

BEYOND

Pierwsze w Polsce neutralne telekomunikacyjnie centrum danych. Usługi to m.in.: kolokacja, chmura obliczeniowa czy infrastruktura dedykowana.

DATA SPACE

Data Space to nowoczesna serwerownia TIER III+.. Usługi to m.in.: kolokacja, serwery dedykowane, chmura prywatna i hybrydowa.